Ochrana osobních údajů a cookies
Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto eshopu s tím souhlasíte.Další informaceV pořádku

Jak vybrat varnou desku

 • 6x STUDIO v ČR
  Praha
  Žitenická 871/7, Praha 9 - Prosek
  telefon: +420 607 094 289
  email: info@lightstyle.cz
  po - pá: 9:00 - 19:00, so: 11:00 - 19:00
  mimo otevírací dobu po domluvě
  Praha
  Žitenická 871/1, Praha 9 - Prosek
  telefon: +420 607 094 289
  email: info@lightstyle.cz
  po - pá: 9:00 - 19:00, so: 11:00 - 19:00
  mimo otevírací dobu po domluvě
  Praha
  U Hostavického potoka 830/24, Praha 14
  telefon: +420 602 733 303
  email: info@lightstyle.cz
  po - pá: 9:30 - 18:00
  mimo otevírací dobu po domluvě
  České Budějovice
  Rudolfovská 1817/2, České Budějovice
  telefon: +420 722 944 913
  email: info@mielecentercb.cz
  po - pá: 8:30 - 19:00, so: 10:00 - 14:00
  mimo otevírací dobu po domluvě
  České Budějovice
  Přemysla Otakara II. 87/25, České Budějovice
  telefon: +420 776 004 050
  email: info@lightstyle.cz
  po - pá: 9:00 - 18:00, so: 11:00 - 15:00
  mimo otevírací dobu po domluvě
  Bratislava
  Hrachová 14/C, Bratislava
  telefon: +421 949 337 854
  email: info@lightstyle.sk
  po - pá: 9:00 - 18:00
  mimo otevírací dobu po domluvě
 • KUCHYNĚ
 • O nás O nás
 • O nákupu O nákupu
 • Doprava Doprava
 • Kontakt Kontakt
hledání

Aktuality Jak vybrat varnou desku

Jak vybrat varnou desku

 

Při výběru varné desky musíme nejdříve rozlišit, který typ potřebujeme. Základní rozdělení varných desek je na plynové varné desky, sklokeramické varné desky, indukční varné desky, elektrické varné desky a na další podkategorie, které si vysvětlíme.

Veškeré typy varných desek se rozlišují na úplné dvě základní varianty. Na samostatné varné desky nebo na desky pro kombinaci. Samostatné znamená, že se jedna o samostatný vestavný spotřebič nezávislý na jiném spotřebiči a má vlastní ovládání. Deska pro kombinaci je vestavný spotřebič, který může být zabudován samostatně, ale jeho ovládání je závislé na jiném vestavném spotřebiči jako je vestavná trouba. Vestavná trouba má více tlačítek k ovládání, většinou o 4 navíc, které ovládají vestavnou varnou desku.

Plynová varná deska:

Hlavní výhodou plynových hořáků je schopnost rychlého ohřevu, jednoduchá regulace a okamžité snížení teploty. Plynové varné desky lze pořídit už od 3000Kč a jsou vyrobeny ze známého smaltovacího plechu. S rostoucí cenou se mění především materiál, ze kterého je varná deska – nerez, sklokeramika apod. Pakliže nemáte do domácnosti zavedený plyn, ale i přesto byste na něm chtěli vařit, domluvte se při nákupu varné desky. Protože místo zemního plynu můžete využívat propan-butan, jen je potřeba trošku jiných plynových trysek. Mřížky na plynových deskách bývají ze smaltovaného drátu nebo masivní litiny. Záleží na konkrétní stavbě mřížek, ale doporučujeme Vám spíše masivní litinové. Lépe s nima můžete zacházet a dobře se po nich přesouvají hrnce. Tepelná pojistka, která je zabudovaná z 90% do většiny dnešních varných desek, zajišťuje, že nemůže dojít k většímu úniku plynu. Čidlo v plynové varné desce monitoruje teplotu hořáku. V momentě poklesu je zcela zastaven přívod plynu. Moderních plynových desek už nepotřebuje zapalovat pomocí sirek nebo zapalovače. Plyn se automaticky zapálí pomocí piezoelektrického výboje – resp.stiskem tlačítka, které vyvolá jiskru a zažehne hořák. U novějších moderních typů plynových varných desek se můžete setkat s integrovaným hořákem , který je vhodný pro pánve WOK. Většinou je však pouze u desek širších než standardních 60 cm.

Elektrická varná deska:

Staré klasické elektrické varné desky se čtyřmi kruhovými plotnami vyrobené z litiny jsou dnes zcela nahrazeny sklokeramickými varnými deskami. Přesto na ně můžete stále narazit. Je nutné si uvědomit, že typ elektrická deska vzhledem ke své podstatě spotřebovává více energie a ne moc dobře se udržuje. Litinové plotýnky mají pomalý ohřev a vychládají pomalu a na základě toho způsobují větší spotřebu a horší regulaci. Někteří zákazníci jim dávají přednost kvůli nižší pořizovací ceně. Přesto vyšší investice do jiného typu se Vám později vrátí v úspoře energií a nejen tam.

Sklokeramická varná deska:

Jedná se o nejznámější a nejprodávanější typ varných desek. Nízká spotřeba a povrch, který vyrobený z Ceran materiálu, jsou nejlepší vlastností sklokeramických varných desek. Současné sklokeramické varné desky díky technologickým postupům umožňují i jemnější nastavování výkonu než jak je to u desek plynových. V dnešní době se můžeme setkat i s názvem elektrická sklokeramická varná deska. Slovo elektrická je dáno tím, že se zapojuje do zásuvky a nemá indukční povrch. Tyto moderní desky už dnes nemají problém rychle se zahřát i vychládnout. Namísto klasických ohřevných spirál může být pod sklokeramickou varnou desku umístěna také tzv.halogenová trubice. Halogenové trubice se sice velmi rychle zahřívají, ale mají velmi nízkou životnost. Sklokeramické varné desky jsou vyrobeny z odolného materiálu tzv.Ceran. Jeho výbornou vlastnostní je vodivost tepla jen ve směru nahoru k nádobě a vůbec ne do stran. Typ sklokeramická varná deska má zcela hladký povrch a ovládání je prostřednictvím dotykových senzorů, které digitálně signalizují stupně výkonu. Mají i časovač, tudíž lze nastavit čas jak dlouho se má pokrm vařit. Jakmile čas uplyne, varná deska podá zvukový signál o vypršení času. Pokud se chcete rozhodnout pro sklokeramickou varnou desku, měli byste nejprve zkontrolovat přívod elektřiny a konzultovat její použití s elektrikářem či odborníkem na vestavné spotřebiče. Tyto varné desky převážně vyžadují přívod 380 V a mají příkon až okolo 7 kW. Funkce a variabilita se u sklokeramických varných desek spojují v jednu vlastnost, jejímž výsledkem je vysoký uživatelský komfort. Sklokeramické varné desky mají zdokonalené topné spirály pro vytvoření zón s rychlejším rozehřátím jako jsou HiLight zóna, Super rychlá zóna, Quick systém nebo Sprintstart. Samozřejmostí jsou také i některé funkce jako dětská pojistka, ukazatel zbytkového tepla, funkce Stop and Go, časovač apod.

Indukční varná deska:

Indukční varná deska – převratný a inovativní moderní designový vestavný spotřebič. Delší význam, ale nejsou to veškeré významy indukční varné desky. Jedná se o nejbezpečnější varnou desku, která existuje. Nemusíte se vůbec bát o děti ani o své ruce. Idukční varné desky připraví jídlo na jednoduchém fyzikálním principu. Indukční cívka pod danou varnou zónou vytváří elektromagnetické pole, které reaguje na nádoby s magnetickým vodivým dnem. To znamená, že dno hrnce zahřívá, zatímco varná zóna zůstává studená. Tady spočívá jediná nevýhoda. Hrnce a jiné veškeré nádobí musí být ze smaltu, vícevrstvé oceli, litiny, železa či hliníku. Respektive se jedná o indukřční nádobí - vodivé (kovové) nádobí. Ve skle si na indukční varné desce nic neuvaříte. Indukční varná deska má nejvyšší účinnost okolo 90%. Ohřev je rychlý a snadno regulovatelný. Díky tomu, že varná deska zůstává chladná, můžete jakékoli nehody při vaření okamžitě setřít.

Jsme si jistí, že s výběrem vhodné varné desky ať již pro kombinaci, nebo pro samostatnou vestavbu, Vám rádi a ochotně poradíme a stejně tak i zodpovíme případné dotazy.

KITCHEN point - Jsme největší specializovaný prodejce kuchyňských vestavných spotřebičů a výrobce kuchyňské
manufaktury v České republice! Jsme Vaši specialisté ve světě spotřebičů. Mluvíme s Vámi 7 dní v týdnu, třeba i v nočních hodinách.

Rozumíme nejen spotřebičům, ale výrobě celé kuchyně.


Poskytneme Vám to nejlepší poradenství při výběru spotřebičů Miele, Siemens, AEG, Bosch, Electrolux a dalších značek.

PrahaŽitenická 871/7, Praha 9 - Prosek
PrahaŽitenická 871/1, Praha 9 - Prosek
PrahaU Hostavického potoka 830/24, Praha 14
České BudějoviceRudolfovská 1817/2, České Budějovice
České BudějovicePřemysla Otakara II. 87/25, České Budějovice
BratislavaHrachová 14/C, Bratislava


© 2007-2021 2Traders CZ s.r.o.

Krásný den, i dnes jsme tu pro Vás až do 23 hod !!! Poraďte se s námi, prozvoňte nebo napište sms: 603 330 448